vrchni_obrazek
Aktuality O nás Tábor 2017 Průvodce táborem Pokyny a informace Přihláška Fotogalerie Historie Reference Pro školy
Přidej mezi oblíbené stránky

Citáty

Kniha návštěvNaše akce

Doporučujeme

Připravujeme
OdkazySponzoři, partneři
Počet přístupů:134754
T á b o r    2 0 1 7
     Tato stránka by Vám měla zodpovědět základní dotazy týkající se letního dětského tábora KOMETA.

Komu je tento tábor určen?

Pro všechny malé i velké táborníky, kteří se neradi nudí a kteří by rádi prožili společně se svými kamarády dva prázdninové týdny plné zábavy, sportu, her, soutěží… Tábor není určen pro děti, kteří se neobejdou bez celodenního sezení u počítače či televize, ale naopak dětem, kteří nechtějí trávit své prázdniny poflakováním po sídlišti a raději si své volno užijí při hrách v přírodě. Věková struktura dětí je ohraničena nástupem a ukončením základní školy (tzn. 6 - 15 let).


Jaká je programová náplň tábora? Tábor Kometa

Na děti čeká řada sportovních činností - turnaje ve fotbale, volejbale, basketbale, baseballu a stolním tenise, ale také frisbee, táborová olympiáda, orientační běh či další pohybové aktivity. Nezapomínáme ani na dětmi velmi oblíbenou stezku odvahy, noční hru či karneval.

V programu jsou ale zahrnuty i takové činnosti, jako: táborové dovednosti, vázání uzlů, rozdělávání ohně a vaření v přírodě, základy první pomoci. Díky vhodnému a atraktivnímu okolí Českomoravské vrchoviny si děti mohou prakticky vyzkoušet i orientaci v přírodě, včetně čtení mapy a práce s busolou. Tábor KOMETA Každý rok se snažíme, aby se děti naučily alespoň základní pravidla chování v přírodě a dokázaly se v okamžiku nouze o sebe nejen postarat, ale samy si i najít cestu do bezpečí. V případě příznivého počasí chodí děti na dvoudenní putovní výlet. Přespání pod širákem u praskajícího ohníčku není pohádkou, ale i tohle si mohou děti vyzkoušet.

V horkých letních dnech jdou ale všechny sportovní a táborové činnosti stranou. Každý se rád ponoří do příjemně chladivé vody. V areálu tábora je vlastní bazén s udržovanou vodou, která samozřejmě splňuje nejpřísnější hygienické předpisy pro provoz koupališť.

Neorganizujeme tábory s výukou cizích jazyků ani s jiným „školním“ programem. Cílem našich táborů je naopak aktivní odpočinek dětí a načerpání nových sil pro následující školní rok. Na každý turnus se snažíme připravit pro děti i zajímavá a neobvyklá překvapení. V minulých letech to byla například návštěva a koncert skupiny O5&Radeček, představení nejmodernějšího vybavení dopravní Policie ČR, vzdušná bitva leteckých modelů, v roce 2014 návštěva rádia Impuls a koncert známého zpěvaka VOXELA, atd.


Kdy a kde se tábor koná?

Termín tábora je:

 • od 29. července 2017 do 12. srpna 2017


 • Mapka

  Tábor leží ve Východních Čechách, nedaleko historického města Polička (Svitavsko), v turisticky atraktivní oblasti Českomoravské vrchoviny. Areál tábora je umístěn uprostřed lesa v údolí Baldského vrchu. Na přesné umístění se můžete podívat na orientační mapě.


  Jak náš tábor vypadá?

  Na velké ploše tábora se nachází chatky a sruby pro ubytování táborníků, ale také prostory pro společenské hry či diskotéku, herna stolního tenisu, víceúčelové hřiště využívané především pro míčové hry jako jsou volejbal, basketbal či nohejbal, dále velké travnaté fotbalové hřiště, zdravotnická stanice, jídelna pro hladové strávníky, sklad sportovních potřeb a sociální zařízení. V areálu tábora je i vlastní bazén. Podrobné informace včetně fotografií naleznete v části průvodce táborem.

  Tábor Kometa Tábor Kometa  Kdo se o Vaše děti bude během pobytu starat?

  Provoz tábora zajišťuje kolektiv schopných a spolehlivých vedoucích.Vedoucí jsou vybíráni jen na základě dobrých referencí a našich zkušeností. Hladovým strávníkům vaří kvalifikované kuchařky a o zdraví pečuje zkušený zdravotnický personál.

  Pečlivě dodržujeme a respektujeme veškeré hygienické normy a předpisy pro provoz letních dětských táborů. Tábor je samozřejmě ohlášen na Okresní hygienické stanici. V loňském roce byla při kontrole z OHS naše práce oceněna zápisem „bez závad a připomínek“!

  Nejsme závislí na velkých průmyslových podnicích, státních institucích či jiných dětských organizacích a tak bez zbytečné byrokracie věnujeme veškeré úsilí právě dětem a vytvoření pohodové prázdninové atmosféry pro všechny zúčastněné.


  Vedoucí


  Cena za pobyt?

  Cena za osobu činí Kč 4.200,- (cena včetně DPH). Tato částka zahrnuje: ubytování, 5x denně strava, základní pojištění pro cesty a pobyt, veškeré provozní náklady tábora.

  Náš tábor navíc umožňuje při úhradě ceny poukazu několika možností příspěvku:

 • příspěvek na úhradu poukazu od Vašeho zaměstnavatele (zaměstnavateli vystavíme fakturu a daňový doklad),


 • příspěvek od zdravotní pojišťovny (příspěvek na tuzemské ozdravné pobyty pro děti),


 • úhrada poukazu formou benefitních poukázek společnosti SODEXO (Flexi Pass, Holiday Pass, Dárkový šek).


 • úhrada poukazu formou příspěvků od zaměstnavatele prostřednictvím společnosti BENEFITY.


 • Informace rodičům v průběhu tábora.

  Stejně jako v průběhu loňských táborů, budete moci sledovat dění na našem táboře přes internet. Každý den si budete moci přečíst nejzajímavější informace a prohlédnout první fotky z předchozího dne. Současně je během tábora k dispozici rodičům kontaktní telefon, na kterém je možné zastihnout nejen vedení tábora, ale též si domluvit rozhovor i s Vašim dítkem.


  Kontakt

  Další informace o našem táboře naleznete v části "průvodce táborem" nebo je nás možné kontaktovat na následujících adresách. Na níže uvedené adresy je možné též zasílat vyplněné přihlášky na dětský letní tábor KOMETA.


  kometa@kometa.cz

  Radek Vízner
  Husova 786
  537 01 Chrudim

  tel: 602 609 977
  Zdeněk Malina
  Prosetín 143
  539 76 Prosetín

  tel: 608 970 854  webmaster web & design - © 2003 Studio N