vrchni_obrazek
Aktuality O nás Tábor 2017 Průvodce táborem Pokyny a informace Přihláška Fotogalerie Historie Reference Pro školy
Přidej mezi oblíbené stránky

Citáty

Kniha návštěvNaše akce

Doporučujeme

Připravujeme
OdkazySponzoři, partneři
Počet přístupů:134754
T Á B O R Y    K O M E T A

Na této stránce si můžete prohlédnout záznám on-line deníku z letních dětských táborů KOMETA.Letní dětský tábor KOMETA 2004

Letní dětský tábor KOMETA 2005

Letní dětský tábor KOMETA 2006

Letní dětský tábor KOMETA 2007

Letní dětský tábor KOMETA 2008

Letní dětský tábor KOMETA 2009

Letní dětský tábor KOMETA 2010
Letní dětský tábor KOMETA 2010


sobota (14.8.2010)

Odjíždíme ...:-(. Letní dětský tábor KOMETA 2010 skončil. Tak zase za rok ... :-).

(Jídelníček: snídaně - chléb s máslem a vajíčkem, čaj)

KOMETA 2010

pátek (13.8.2010)

Tábor utekl jako voda a nadešel čas balit, ale také hodnotit a odměňovat. Proběhlo úspěšné vzhkříšení stromu života, aneb vyhodnocení celotáborové hry. Na večer byl připraven slavnostní raut a velký táborák.

(Jídelníček: snídaně - chléb s paštikou nebo marmeládou, čaj, svačina - ovoce, oběd - bramboračka, koprová omáčka s vajíčkem, brambor nebo knedlík, čaj, svačina - čokoládová oplatka, večeře - raut, čaj)

KOMETA 2010

čtvrtek (12.8.2010)

Ačkoli se nám tábor blíží rychle ke konci, zvladly děti dopolední "mobilní" hru. Po obědě začal karneval, který byl nakrátko přerušen útokem pirátů a postupně se změnil na večerní diskotéku. Na pozdní večer byla připravena i oblíbená stezka odvahy.:-)

(Jídelníček: snídaně - koblížky, makovky, koláče, čaj, svačina - jogurty, oběd - hrachová polévka, boloňské špagety, sýr, čaj, svačina - kravík, večeře - zapečené brambory s česnekem a cibulí, čaj)

KOMETA 2010

středa (11.8.2010)

Všechny děti se vrátily v pořádku zpět z výletu do tábora. Počasí se vydařilo a tak úspěšně proběhly i dvoudenní výlety s přespáním v lese. Po návratu bylo pro děti připravené překvapení v podobě vystoupení skupiny B612 a následný táborák s kytarama.

(Jídelníček: snídaně - dle oddílu, svačina - dle oddílu, oběd - dle oddílu, svačina - dle oddílu, večeře - smažený pangas, brambor, zelný salát, čaj)

KOMETA 2010

úterý (10.8.2010)

Počasí vědělo, že je na dnešek naplánovaný výlet a tak se podle toho i zařídilo.:-) Za dopoledního sluníčka odcházely všechny oddíly mimo tábor. Někteří jen na jednodenní výlet, někteří i na dvoudenní s bivakem v lese.

(Jídelníček: snídaně - sýrová pomazánka, pečivo, čaj, svačina - koblížky a koláče, oběd - dle oddílu, svačina - dle oddílu, večeře - dle oddílu)

KOMETA 2010

pondělí (9.8.2010)

Po budíčku děti hrály několik oddílových her - pohádky a výlet do banky. Po obědě začala další teambuildingová hra s řadou zajímavých disciplín jako bungee running, visutá lana, šplh po bednách, atp.

(Jídelníček: snídaně - masová pomazánka, chléb, čaj, svačina - melouny, oběd - zeleninová polévka, čevabčiči, brambor, čaj, svačina - jogurty s rohlíkem, večeře - hamburgery, čaj)

KOMETA 2010

neděle (8.8.2010)

Vzhledem k náročnému programu byl ráno posunutý budíček. Dopoledne ale i tak proběhla hra "farmář". Po obědě následovaly návštěvy rodičů a výměna špinavého prádla. Po návratu všech děti odstartovalo safari. Nejdříve lov zvířátek a pak i večerní hledání jejich nor. Pro nejstarší oddíly byl připraven noční výsadek.

(Jídelníček: snídaně - vajíčková pomazánka, pečivo, čaj, svačina - ovoce, oběd - polévka se sýrovým kapáním, svíčková na smětaně, houskový knedlík, čaj, svačina - oplatka MILA, večeře - obložené chleby se salámem a sýrem, čaj)

KOMETA 2010

sobota (7.8.2010)

Program sobotního dopoledne byl různý podle jednotlivých oddílů. Během dne se přehnalo několik dešťových přeháněk, ale i přesto se povedlo odehrát hru "Nákup". Odpoledne pak odstartovalo vyhlášení Miss a Missáka letního dětského tábora KOMETA 2010 a celá akce byla zakončena diskotékou.

(Jídelníček: snídaně - rohlíky s máslem a marmeládou, čaj, svačina - ovoce, oběd - čočková polévka, rošťáci, bramborová kaše, čaj, svačina - jogurty s rohlíkem, večeře - šišky s mákem, čaj)

KOMETA 2010

pátek (6.8.2010)

Tak a je to tady. Děti dokončily procvičování táborových dovedností - stavba bivaku, táboření, základy přežití ve volné přírodě, orientace s mapou a buzolou, uzle, zdravovědu a řadu dalších. Odpoledně tak mohla vypuknout velká "survive" hra. Den byl zakončen táborákem s kytarou.

(Jídelníček: snídaně - rohlíky s máslem a sýrem, čaj, svačina - oplatky, oběd - kuřecí vývar, kuře na paprice, houskový knedlík, čaj, svačina - nektarinky, večeře - pečená sekaná s hořčicí a kečupem, chléb, čaj)

KOMETA 2010

čtvrtek (5.8.2010)

Dopoledne pokračovalo praktické procvičování táborových dovedností. Po obědě pak vypukl 1. ročník dostihového odpoledne na Baldě. Akce byla na chvíli přerušená deštěm, ale přesto se závěrečný dostihl podařil odběhnout.:-) Pro starší oddíly byla posunuta večerka a vyhlášena diskotéka.

(Jídelníček: snídaně - rybičková pomazánka, chléb, čaj, svačina - musli tyčinky, oběd - polévka frankfurtská, dukátové buchtičky s krémem, čaj, svačina - jogurty, rohlíky, večeře - čočková s klobásou, okurka, čaj)

KOMETA 2010

středa (4.8.2010)

Dopoledne jsme začali s předáváním trampingových dovedností, připravovali děti na velkou hru, která se bude již brzo konat a stihli jsme i hru s lovem svačiny:-). Po obědě pak následovala oblíbená putovní hra "o život". Den byl zakončen návštěvou hrbáče s truhlou a tajemné losování událostí.:-).

(Jídelníček: snídaně - rohlíky s máslem a marmeládou, čaj, svačina - lov v lese, oběd - polévka krupicová, moravský vrabec se zelím a bramborovými knedlíky, čaj, svačina - perníkya čokoládové tyčinky, večeře - hranolky s kečupem, čaj)

KOMETA 2010

úterý (3.8.2010)

Protože se nám již v pondělí večer výrazně zhoršilo počasí, protáhli jsme dětskou diskotéku a pro tanečníky a tanečnice byl odměnou pozdější budíček.:-) Krátce po snídani už za zvuku sirén přijeli hasiči. Nehořelo, ale konala se hasičská show, včetně pěnové bitvy. Po obědě proběhlo soutěžní odpoledne s časopisem ABC a náročný den jsme zakončili s kytarou u táboráku.

(Jídelníček: snídaně - paštikové máslo, chléb, čaj, svačina - ovoce, oběd - polévka kulajda, vepřové nudličky, rýže, čaj, svačina - jogurty, večeře - chléb ve vajíčku se zeleninou, sýrem a kečupem, čaj)

KOMETA 2010

pondělí (2.8.2010)

Dopoledne se tábor proměnil dle nedělní legendy v ostrovy s potomky několika národů. Postupně vznikají nové mocnosti - kmeny, kterým pomáhá objevený šaman. Po obědě kmeny posílily své týmové schopnosti při teambuildingových hrách a den byl zakončen první táborovou diskotékou.

(Jídelníček: snídaně - medové máslo, rohlíky, kakao/čaj, svačina - ovoce, oběd - polévka s kapáním, kuřecí nugety, brambor, čaj, svačina - perníky, večeře - zapečené těstoviny, okurkový salát, čaj)

KOMETA 2010

neděle (1.8.2010)

Jako každý rok je první den plný organizace, seznamování, zabydlování ... to ale jen proto, aby večer mohl u táborového ohně odstartovat příběh plný záhad a tajemství. V průběhu dne si děti i zasportovaly a využily našeho bazénu.

(Jídelníček: snídaně - chléb, rybičková pomazánka, čaj, svačina - musli tyčinka, oběd - česnečka, paprikový lusk s rajskou omáčkou, těstoviny, čaj, svačina - nektarinky, večeře - krupicová kaše, čaj)

KOMETA 2010

sobota (31.7.2010)

A tak nám to začalo.:-) Letní dětský tábor KOMETA 2010 odstartoval. Přívítalo nás sluníčko a tak věříme, že stejné počasí vydrží celé dva týdny. První den jsme začali seznámením s táborem, vedoucími a stihli i první hru.

(Jídelníček: večeře - guláš, chléb, čaj)


Letní dětský tábor KOMETA 2009


sobota (15.8.2009)

Končíme, balíme, odjíždíme ...loučíme se, abychom se za rok zase sešli. Ikdyž třeba i dřív. Připravujeme zajímavé novinky a překvapení. Sledujte naše stránky.:-)

(Jídelníček: snídaně - rohlíky, máslo, marmeláda nebo sýr, jogurty, puding, čaj)

KOMETA 2009

pátek (14.8.2009)

Dva týdny uplynuly jako voda ... ale jen jako voda, protože počasí nám přálo a vody z nebe bylo pomálu. Dnešní den byl posledním táborovým. Proběhlo dokončení tajemného pokusu a vyhodnocení celotáborové hry. Den byl zakončen velkým a honosným rautem pro děti a večerním táborákem s kytarou a malou plyšovou odměnou pro děti.:-)

(Jídelníček: snídaně - rohlíky, pomazánka, čaj, svačina - ovoce, oběd - polévka KOMETA, knedlo vepřo zelo, čaj, svačina + večeře + druhé večeře - otevřený raut)

KOMETA 2009

čtvrtek (13.8.2009)

Čtvrteční ráno sice začalo menším deštěm, ale postupně se počasí umoudřilo a tak mohlo odstartovat lesní hledání pokladu. Odpoledne proběhl karneval a postupně i poslední táborová diskotéka. Aby toho ale dnes nebylo málo, stihli jsme i noční stezku odvahy.:-)

(Jídelníček: snídaně - rohlíky, máslo, marmeláda nebo sýr, čaj, svačina - jogurt, oběd - polévka s vaječnou jíškou, pečená sekaná, brambor, okurka, čaj, svačina - perník, večeře - domácí puding s piškoty, čaj)

KOMETA 2009

středa (12.8.2009)

Puťák pokračuje. I přes nepřízeň počasí proběhly výlety bez problémů a komplikací. Všechny děti dorazily v průběhu odpoledne v pořádku do tábora. Navečer zrelaxovaly v bazénu a ve sprše a unaveni padly do postýlek.

(Jídelníček: snídaně - dle oddílů, svačina - dle oddílů, oběd - dle oddílů, svačina - dle oddílů, večeře - hovězí guláš, kolínka, čaj)

KOMETA 2009

úterý (11.8.2009)

Puťááááááák! Děti odešly na jedno a dvoudenní výlety do okolí. Mohou si tak v praxi vyzkoušet všechny táborové dovednosti, které jsme se je předchozí týden snažili naučit. Jen doufáme, že stavbu úkrytu před deštěm v praxi potřebovat nebudou.:-)

(Jídelníček: snídaně - rohlíky, máslo, marmeláda, čaj, svačina - dle oddílů, oběd - dle oddílů, svačina - dle oddílů, večeře - dle oddílů)

KOMETA 2009

pondělí (10.8.2009)

Tábor se nám přehoupl do druhé poloviny. Počasí nám zatím víc než přeje a tak i dnes se všechny hry uskutečnily venku. Dopoledne si děti vyzkoušely práci včel a včelí královny, sbíraly pyl a osídlovaly nové úly.:-) Odpoledne posilovaly týmového ducha při druhém kole her týmové spolupráce a to tentokrát v ještě o stupínek těžší verzi. Pondělí byl zakončen táborákem.

(Jídelníček: snídaně - rohlíky, sýr, máslo, čaj, svačina - ovoce, oběd - hrachová polévka, masové koule, brambor, čaj, svačina - jogurty, večeře - domácí buchta, bílá káva nebo čaj)

KOMETA 2009

neděle (9.8.2009)

Přestože dnes proběhly návštěvy rodičů, byl i táborový program poměrně bohatý. Dopoledne děti hrály hru "safari" a před obědem si měly možnost prohlédnout letecké modely. Následovaly odpolední návštěvy rodičů a večerní hra pod názvem "noční safari". Pro nejstarší oddíly byl připraven oblíbený noční výsadek.

(Jídelníček: snídaně - paštiková pomazánka, máslo, rohlík, čaj, svačina - melouny, oběd - hovězí polévka s kapáním, svíčková na smetaně, knedlík, čaj, svačina - jogurty, večeře - špagety s kečupem a se sýrem, čaj)

KOMETA 2009

sobota (8.8.2009)

Dopoledne bylo vzhledem k pátečnímu náročnemu programu trochu volnější a byl ponechán prostor oddílovým aktivitám. Po obědě odstartovaly hry se zajímavou tématikou - "Hazard" a "Casino". Večer proběhlo vyhlášení Miss a Missáka letního dětského tábora KOMETA.

(Jídelníček: snídaně - rohlík, máslo, čaj, svačina - ovoce, oběd - rajská polévka, rýžový nákyp se švestkami, čaj, svačina - čokoládový puding, večeře - hamburgery, čaj)

KOMETA 2009

pátek (7.8.2009)

Páteční den byl asi zatím nejnáročnější v celém průběhu tábora. Dopoledne se na nás přijeli podívat hasiči s hasičskou cisternou a v praxi dětem ukázali kolik vody a pěny může takový stroj vytvořit.:-) Po obědě si děti zahrály na průzkumníky a putovaly neznámou krajinou. Večer pak přišlo vyvrcholení celého dne...nejdříve představení vedoucích v roli známé skupiny a pak malé překvapení ... na náš tábor přijela Superstar Zbyněk Drda. Dětem zazpíval, ochotně se všem podepsal a nakonec se i přidal k táborovému ohni.

(Jídelníček: snídaně - rohlíky s marmeládou, čaj, svačina - broskev, oběd - česnečka, bramborové noky s vepřovým masem, čaj, svačina - tatranky, večeře - pizza, čaj)

KOMETA 2009

čtvrtek (6.8.2009)

Sluníčko už o sobě dává opět řádně vědět a tak náš bazén nezahálel. Krom koupání jsme dopoledne dokončili táborové dovednosti a po obědě si je hned v praxi vyzkoušeli při speciální hře. Následovaly hry oddílové a večer diskotéka s pořadovým číslem 2.

(Jídelníček: snídaně - rybičková pomazánka, chléb, čaj, svačina - jablíčka, oběd - kuřecí vývar s domácím drobením, kuřecí nugety, brambory, čaj, svačina - musli tyčinka, večeře - nudle s mákem, čaj)

KOMETA 2009

středa (5.8.2009)

Po snídani do našeho tábora přijela rýchlá záchranná služba ... neděste se, byla to předem domluvená ukázka práce záchranářů. Protože měly děti spoustu dotazů a všichni si chtěly vyzkoušet výbavu sanitky, protáhla se návštěva na celé dopoledne. Odpoledne proběhla hra "Pohádky a citáty z filmů", navečer pak airsoft, boj se štíty a den byl zakončen zpěvem u táboráku.

(Jídelníček: snídaně - rohlíky s pomazánkou, čaj, svačina - nektarinky, oběd - písmenková polévka, vepřové rizoto se sýrem, čaj, svačina - perníčky, večeře - obložené chleby se šunkou, sýrem a zeleninou, čaj)

KOMETA 2009

úterý (4.8.2009)

Dnešní den byl náročný. Po včerejší vydařené diskotéce byl ranní budíček trochu později. Dopoledne děti dotvořily vědecké týmy a jsou již připraveny pro táborové bádání. Odpoledne jsme se ocitli na ostrově plném pokladů ... aneb na dni plném her s ABC.

(Jídelníček: snídaně - medové máslo, chléb, čaj, svačina - fit tyčinka, oběd - kuřecí polévka, pečený pangas s bramborovou kaší, okurka, čaj, svačina - pečený perník s meruňkovou marmeládou, večeře - osmažený chléb ve vajíčku, čaj)

KOMETA 2009

pondělí (3.8.2009)

Sluničko nás dnes ráno sice nepřivítalo s otevřenou náručí, ale nám to nevadilo, protože jsme se místo válení u bazénu:-) učili táborovým dovednostem. Přes poledne se ale počasí výrazně vylepšilo a tak nakonec i dnes přišel na řadu bazén. Odpoledne děti posilovaly týmového ducha při teambuildingu. Večer nás čeká první táborová diskotéka s písničkami na přání.

(Jídelníček: snídaně - rohlíky s pomazánkou, čaj, svačina - puding, oběd - čočková polévka, vdolky, čaj, svačina - ovoce (broskve), večeře - zapečené těstoviny, čaj)

KOMETA 2009

neděle (2.8.2009)

Zabydlujeme se, pojmenováváme se, ale také i sportujeme. Odpoledne bylo ve znamení pěti kruhů, neboli netradiční táborové olympiády, která byla vzhledem k horkému letnímu počasí prokládána koupáním v bazénu. Den byl zakončen večerním táborákem a zpěvem za doprovodu kytaristů a houslistky. V nočních hodinách přešla přes tábor bouřka a velký déšť. Její síla už ale nebyla nijak velká a děti už navic spinkaly.

(Jídelníček: snídaně - chléb, chléb s máslem a eidamem, čaj, svačina - musli tyčinka, oběd - nudlová polévka, smetanová omáčka s vepřovým plátkem, těstoviny, čaj, svačina - jogurt, večeře - hranolky s kečupem, čaj)

KOMETA 2009

sobota (1.8.2009)

Sluníčko a krásné počasí nás přivítalo hned první den. Všechny děti dorazily do tábora v pořádku a hned se zapojily do seznamovacích her a soutěží...takže už se všichni známe a začínáme ... :-)

(Jídelníček: večeře - gulášová polévka, chléb, čaj)

KOMETA 2009

Letní dětský tábor KOMETA 2008


sobota (9.8.2008)

Odjíždíme. Dva týdny utekly jako voda a bohužel dnes nadešel čas odjezdu. Věříme, že se dětem na našem táboře líbilo a že se společně setkáme v příštím roce. Sledujte náš web, přípravujeme i řadu dalších zajímavých akcí.

(Jídelníček: snídaně - chléb, máslo, čaj + balíček na cestu)

KOMETA 2008

pátek (8.8.2008)

A je to tady! Poslední den letního dětského tábora KOMETA 2008. Krom balení a příprav k odjezdu dnes proběhlo konečné vyhodnocení celotáborové hry a dražba spousty zajímavých cen. Tábor byl zakončen slavnostním táborákem a nakonec i stezkou odvahy.

(Jídelníček: snídaně - rohlíky, paštiková pomazánka, čaj, svačina - ovoce, oběd - bramborová polévka, knedlo vepřo zelo, svačina - puding, večeře - obložený chléb s vajíčkem, zelenina, čaj)

KOMETA 2008

čtvrtek (7.8.2008)

Tábor se nám už blíží ke svému konci. Dopoledne byla vyhlášena poslední hra do celotáborového bodování, která se ovšem nakonec zvrhla ve velkou vodní bitvu. Odpoledne vypukl velký karneval plný hudby, tance a soutěží. K večeru na karneval navázala závěrečná diskotéka a protože byla opravdu poslední, protáhla se až do pozdějších hodin.

(Jídelníček: snídaně - rohlíky, sýr, šunka, čaj, svačina - ovoce, oběd - polévka nudlová, čína s rýží, svačina - jogurt, večeře - opékání na ohni, zelenina, čaj)

KOMETA 2008

středa (6.8.2008)

V průběhu dne se všechny děti v pořádku vrátily zpět do tábora, odpočívaly a při tom si povídaly o nových zážitcích z cest. Večer pokračoval v bojovném duchu a děti hrály noční bojové hry. Pro ty nejmenší pak byla připravena tradiční hra se svíčkama.

(Jídelníček: snídaně - dle oddílu (jablkový závin, koláče, makovec ...), svačina - dle oddílu, oběd - dle oddílu, svačina - dle oddílu, večeře - guláš, těstoviny nebo houskové knedlíky, čaj)

KOMETA 2008

úterý (5.8.2008)

Puťááááááák! Děti odešly na jedno a dvoudenní výlety do okolí. Mohou si tak v praxi vyzkoušet všechny táborové dovednosti, které jsme se je předchozí týden snažili naučit. Jen doufáme, že stavbu úkrytu před deštěm v praxi potřebovat nebudou.:-)

(Jídelníček: snídaně - rohlíky, sýr, šunka, čaj, svačina - ovoce, oběd - kuřečí řízek, brambor + balíček na cestu, čaj, svačina a večeře - vaření v rámci oddílu)

KOMETA 2008

pondělí (4.8.2008)

Dopoledne děti nakupovaly nová území v civilizacích a zahrály si kratičkou hru. Po obědě následoval "Den s ABC". Každé dítě dostalo jeden výtisk časopisu ABC a následně všichni soutěžili v řadě disciplín o velký poklad.

(Jídelníček: snídaně - rohlíky, máslo, marmeláda, čaj, svačina - ovoce, oběd - polévka frankfurtská, rýžový nákyp s meruňkami a kakaem, čaj, svačina - jogurt, večeře - zapečené těstoviny, čaj)

KOMETA 2008

neděle (3.8.2008)

Tento den byl jako každý rok vyhrazen pro návštěvy rodičů. Dopoledne tedy proběhla jen krátká hra a odpolední program byl už plný rodičů, výměny špinavého prádla, atrakcí na nedaleké pouti ...

(Jídelníček: snídaně - chléb s pomazánkou, čaj, svačina - ovoce, oběd - polévka s vaječnou jíškou, svíčková na smetaně,houskový knedlík, čaj, svačina - perník a ovoce, večeře - hranolky se sýrem a kečupem, čaj)

KOMETA 2008

sobota (2.8.2008)

Dopoledne děti odpočívaly a sbíraly síly na odpolední hry týmové spolupráce, které odstartovaly hned po obědě. V táboře a okolním lese bylo připraveno 14 soutěžních disciplín, na kterých si děti mohly vyzkoušet své schopnosti týmové spolupráce a rozvíjet schopnosti v oblasti rychlého rozhodování. Den byl zakončen táborákem.

(Jídelníček: snídaně - rohlíky se sýrem, čaj, svačina - kravík, oběd - krupicová polévka, pizza, čaj, svačina - oplatka, večeře - zapečené brambory se smetanou, mléko, čaj)

KOMETA 2008

pátek (1.8.2008)

Vzhledem k obrovskému horku bylo dopoledne volnější a děti ho travily celé v bazénu. Po oběde pak přijeli na navštěvu zástupci společnosti Ferrero a v rámci programu Kinder léto 2008 přivezli dětem spoustu sladkostí a hlavně zajímavý program - skákací hrad, běhání v nafukovací kouli, atp. Při soutěžích děti mohly vyhrát od batohů až po model vrtulníku na dálkové ovládání.Večer byl zakončen diskotékou.

(Jídelníček: snídaně - rohlíky, máslo, čaj, svačina - ovoce, oběd - polévka čočková, kuřecí rizoto, čaj, svačina - perník, večeře - špagety s masovou směsí, čaj)

KOMETA 2008

KOMETA 2008

čtvrtek (31.7.2008)

Krásné počasí stále trvá a tak si náležitě užíváme vody v bazénu. Odpoledne navíc děti soutěžily s "Tondou Obalem" v rámci ekologické výchovy. Pozdní odpoledne a večer se táborem nesly diskotékové hity a děti tancovaly a soutěžily při diskotéce s programem.

(Jídelníček: snídaně - chléb s marmeládou, čaj, svačina - musli tyčinka, oběd - polévka s kvasnicovými knedlíčky, rybí prsty, bramborová kaše, čaj, svačina - kravík, večeře - topinky s "ďábelskou" směsí, čaj)

KOMETA 2008

středa (30.7.2008)

Dopoledne si děti ještě zahrály dvě hry v lese, ale vzhledem k počasí, trávily nejvíce času u bazénu. Polední klid zpříjemnili instruktoři jednoho z velkých distibutorů deskových her a tak si děti mohly na několika stanovištích hrát. Odpoledne pak souběžně proběhly hry "Hazard" a "Kočičky". Večer pak airsoft, boj se štíty a táborák s kytarou.

(Jídelníček: snídaně - rohlíky s pomazánkou, čaj, svačina - ovoce, oběd - polévka s domácí drobenkou, přírodní roštěná, rýže, čaj, svačina - kravík, večeře - domácí buchta s meruňkami, čaj)

KOMETA 2008

úterý (29.7.2008)

Dnešní den? Koupání, koupání, vodní válka, hra safari, orientační běh a večer diskotéka s návštěvou účástníka soutěže Česko hledá Superstar - Michala Hudčeka. Michal byl super!

(Jídelníček: snídaně - paštiková nebo marmeládová pomazánka, chléb, čaj, svačina - meloun, oběd - polévka s masovou rýží, pečené brambory, čevabčiči, čaj, svačina - jogurt, večeře - obložený chléb se zeleninou, čaj)

KOMETA 2008

KOMETA 2008

pondělí (28.7.2008)

Koupání si letos děti užívají dosytosti. Krom toho ale pokračují i hry a děti získávají nové táborové dovednosti. Děti již pro Vás napsaly první dopisy a tak je můžete ve svých schránkách očekávat v nějbližší době.

(Jídelníček: snídaně - rohlíky s medovým máslem, kakao nebo čaj, svačina - perník, oběd - polévka nudlová, paprikový lusk s rajskou omáčkou, těstoviny, čaj, svačina - okurka, večeře - chléb ve vajíčku, čaj)

KOMETA 2008

neděle (27.7.2008)

První den tábora byl z části ještě organizační, ale už se rozběhly i první hry. Díky nádhernému počasí děti trávily dost času u bazénu a sluníčka si náramně užily. Večer byla spuštěna celotáborová hra.

(Jídelníček: snídaně - chléb, šunková pěna, čaj, svačina - okurka, oběd - zeleninová polévka, domácí sekaná, bramborová kaše, čaj, svačina - Kravík, večeře - nudle s mákem, čaj)

KOMETA 2008

sobota (26.7.2008)

Hurááááá! Tábor KOMETA začíná!:-) Všechny děti dorazily do tábora v pořádku. Počasí nám zatím přeje a tak se můžete těšit na zajímave "zpravodajství" z centra dění.

(Jídelníček: večeře - gulášová polévka, chléb, čaj)


Letní dětský tábor KOMETA 2007


**27.8.2007**
 • Postrádá Vaše dítko po táboře nějakou součást oblečení? Zkontrolujte si prosím fotografie zapomenutých věcí!

 • sobota (11.8.2007)

  Končíme, balíme, odjíždíme ... Tak zase za rok!:-)

  (Jídelníček: snídaně - šunková pomazánka, chléb, čaj, svačina - balíček na cestu)

  KOMETA 2007

  pátek (10.8.2007)

  A máme tady poslední táborový den. Děti pomalu začínají balit, vedoucí chystají diplomy, vyhodnocení městeček, odměny pro děti a večer malé překvapení. Poslední noc v táboře je ve znamení ohnivé show a ohňostroje.

  (Jídelníček: snídaně - marmeláda, máslo, rohlíky, čaj, svačina - makovník, oběd - polévka česnečka, vepřový řízek, bramborová kaše, čaj, svačina - tatranka, večeře - uzenina opékaná na ohni, čaj)

  KOMETA 2007

  čtvrtek (9.8.2007)

  Dnešní budíček byl o půl hodiny posunut, aby si děti náležitě odpočaly po náročném výletu. Dopoledne pak bylo vyhrazeno stavbě městeček a přípravě scének na odpolední karneval. Nad táborem se sice přehnala přeháňka, ale protože byla jen malá, odstartoval odpoledne karneval, který přešel v diskotéku a nakonec i v připravenou stezku odvahy.

  (Jídelníček: snídaně - vajíčková pomazánka, chléb, čaj, svačina - zelenina, oběd - bramborová polévka, guláš, knedlík, čaj, svačina - koláče, večeře - boloňské špagety, čaj)

  KOMETA 2007

  středa (8.8.2007)

  Sice úterní večer vypadal deštivě, ale naštěstí se nám vše vyhlo velkým obloukem. V průběhu dne se začaly vracet jednotlivé oddíly z výletu a tak náplň dne byla oddíl od oddílu odlišná.

  (Jídelníček: snídaně - makovec, čaj + nebo dle oddílů, svačina - ovoce + nebo dle oddílů, oběd - moravský vrabec, knedlíky, zelí, čaj + nebo dle oddílů, svačina - tatranky + nebo dle oddílů, večeře - těstovinový salát, čaj)

  KOMETA 2007

  úterý (7.8.2007)

  Počasí nám přeje a tak se celý tábor chystá na "puťák". Starší oddíly budou odcházet na dva dny, mladší se večer vrací do tábora. Dopoledne bylo tedy zasvěceno balení, ale děti stihly postavit i pár staveb ve svém městečku. Po obědě se pak celý tábor rozešel do různých míst v okolí.

  (Jídelníček: snídaně - masová pomazánka, rohlíky, kakao, svačina - ovoce, oběd - polévka s játrovými knedlíčky, přírodní plátek, rýže, čaj, svačina - dle oddílů, večeře - dle oddílů)

  KOMETA 2007

  pondělí (6.8.2007)

  Při dopolední hře si děti při citátech vyzkoušely znalost pohádek a dětských filmů.Odpoledne předvedli hasiči cvičný útok a při tom rozpoutali vodní válku všech dětí v táboře.:-) Večer probíhal ve sportovním duchu a pro menší oddíly byla připravena stezka odvahy.

  (Jídelníček: snídaně - pomazánkové máslo, rohlíky, čaj, svačina - puding se šlehačkou, oběd - hrachová polévka, pečená sekaná, bramborová kaše, čaj, svačina - zelenina, večeře - meruňkové a makové buchty, čaj)

  KOMETA 2007

  neděle (5.8.2007)

  Dnešní tropické počasí vylákalo většinu dětí do bazénu a tak dopoledne bylo o zábavu postaráno. Po výborném obědě následovaly návštěvy rodičů a večer jsme děti seznámili s hrou Kubbe.

  (Jídelníček: snídaně - marmeládové máslo, rohlíky, čaj, svačina - nektarinky, oběd - zeleninová polévka, svíčková na smetaně, knedlík, čaj, svačina - tatranky, večeře - krupicová kaše, čaj)

  KOMETA 2007

  sobota (4.8.2007)

  Sobotní dopoledne bylo věnováno oddílovým hrám (boj se štíty, air soft, výroba dřevěných obrázků,...).Odpoledne pak odstartovala hra se symboly a večer vypukla velká diskotéka.:-)

  (Jídelníček: snídaně - chléb, máslo, sýr, čaj, svačina - perník, oběd - nudlová polévka, dukátové buchtičky se šodo, čaj, svačina - meloun, večeře - pizza, čaj)

  KOMETA 2007

  pátek (3.8.2007)

  Dnešní dopoledne nadešel čas k otestování získaných vědomostí v táborových dovednostech a pro děti byl připraven orientační běh s několika stanovišti. Odpoledne pak pokračovala výstavba městeček a v podvečer odstartovala náročnější hra "týmové spolupráce".

  (Jídelníček: snídaně - tvarohová pomázánka s kápiema, chléb, bílá kává, svačina - zelenina, oběd - frankfurtská polévka, uzené maso, bramborová kaše, čaj, svačina - jogurt, večeře - vepřové rizoto, okurka, čaj)

  KOMETA 2007

  čtvrtek (2.8.2007)

  Konečně sluníčko!Huráááá.:-) Dopoledne dětem zpříjemnila hra "Lovení špaget"a protože se konečně počasí tvářilo opravdu letně, využily děti i bazén. Pro menší bylo na odpoledne připraveno představení v podání divadla věž Brno. Den byl zakončen posezením u táboráku.

  (Jídelníček: snídaně - vajíčková pomazánka, rohlíky, čaj, svačina - ovoce, oběd - polévka slepičí, slepice na paprice, knedlíky, čaj, svačina - koláče, večeře - smažený květák, brambor, čaj)

  KOMETA 2007

  středa (1.8.2007)

  Dopolední hra s inspirací "Her bez hranic" pomohla dětem získat další body do celotáborové hry. Počasí se dnes konečně tvářilo letně a tak odpoledne následovala postřehová hra a večer koncert skupiny Blue Fire pod širým nebem.

  (Jídelníček: snídaně - rybičková pomazánka, rohlíky, čaj, svačina - okurka, oběd - uzená polévka s rýží, čevabčiči, brambor, čaj, svačina - marmeláda, rohlík, večeře - obložený chléb, čaj)

  KOMETA 2007

  úterý (31.7.2007)

  Jako správní táborníci si děti vyzkoušely táborové dovednosti. Po dnešním dopoledni by měly zvládat střelbu ze vzduchovky, vázání uzlů, základy zdravovědy a topografie. Odpoledne jsme hledali ukryté limonády a den byl zakončen dlouho očekávaným táborákem.

  (Jídelníček: snídaně - marmeláda, rohlíky, kakao, svačina - müsli tyčka, oběd - polévka krupicová s vajíčkem, masová směs - čína, rýže, čaj, svačina - ovoce, večeře - nudle s mákem, čaj)

  KOMETA 2007

  pondělí (30.7.2007)

  Celotáborová hra začíná. Letošní rok bude ve znamení "Městeček". Z táborníků se na dva týdny stanou architekti a stavitelé. Odpoledne děti lovily zvířátka v Safari a den byl zakončen diskotékou.

  (Jídelníček: snídaně - šunková pěna, rohlíky, čaj, svačina - ovoce, oběd - krémová zeleninová polévka, rybí filé, bramborová kaše, okurkový salát, čaj, svačina - makovka, večeře - francouzské brambory, čaj)

  KOMETA 2007

  neděle (29.7.2007)

  Tábor se pomalu rozbíhá. Dopolední program byl zaměřen na práci v oddílu a odpoledne si děti zasoutěžily při olympiádě. Tato soutěž měla otestovat jejich fyzické schopnosti.

  (Jídelníček: snídaně - chléb, medové máslo, čaj, svačina - Tatranka, oběd - hovězí vývar, paprikový lusk, rajská omáčka, těstoviny, čaj, svačina - chléb s marmeládou, večeře - lečo, chléb, čaj)

  KOMETA 2007

  sobota (28.7.2007)

  Tak a je to tady!Tábor začal.Děti si po zabydlení zahrály seznamovací hry.Budeme věřit v hezké počasí a každý den zde najdete jistě zajimavé informace z táborového dění.

  (Jídelníček: večeře - gulášová polévka, chléb, čaj)  Letní dětský tábor KOMETA 2004

  ZTRÁTY A NÁLEZY

  Podívejte se na fotografie, jestli něco z nalezených a zapomenutých věcí nepatří právě Vám...

  Ztráty a nálezy Ztráty a nálezy Ztráty a nálezy Ztráty a nálezy Ztráty a nálezy Ztráty a nálezy Ztráty a nálezy

  pátek (13.8.2004)

  Program dne bude co nejdříve doplněn.

  (Jídelníček: snídaně - obložený chléb, svačina - oplatky na cestu)

  Kometa Kometa

  čtvrtek (12.8.2004)

  Program dne bude co nejdříve doplněn.

  (Jídelníček: snídaně - salámová pomazánka, chléb , svačina - meloun, oběd - polévka s drožďovými knedlíčky, smažený vepřový řízek, brambor, svačina - rohlík s máslem, rajče, večeře - opékaní na ohni)

  Kometa Kometa Kometa Kometa Kometa

  středa (11.8.2004)

  Program dne bude co nejdříve doplněn.

  (Jídelníček: snídaně - rohlík s máslem, kakao, svačina - ovoce, oběd - česneková polévka, plněná paprika s těstovinami, svačina - chléb, máslo, džem, večeře - dukátové buchtičky)

  Kometa Kometa Kometa

  úterý (10.8.2004)

  Program dne bude co nejdříve doplněn.

  (Jídelníček: snídaně - šunková pěna, rohlík, svačina - koláče, oběd a večeře - celodenní výlet, vaření dle oddílů)

  Kometa Kometa Kometa Kometa Kometa

  pondělí (9.8.2004)

  Program dne bude co nejdříve doplněn.

  (Jídelníček: snídaně - vaječná pomazánka, pečivo, svačina - meloun, oběd - hrachová polévka, smažený květák s bramborovou kaší, svačina - medový perník, večeře - játra na cibulce s rýží)

  Kometa Kometa

  neděle (8.8.2004)

  Program dne bude co nejdříve doplněn.

  (Jídelníček: snídaně - vánočka, kakao, svačina - jablka, oběd - hovězí polévka s játrovými knedlíčky, svíčková na smetaně, houskový knedlík, svačina - jogurt, rohlík, večeře - obložený chléb (salám, sýr, paprika, okurka, rajčata))

  Kometa Kometa Kometa Kometa Kometa Kometa

  sobota (7.8.2004)

  Program dne bude co nejdříve doplněn.

  (Jídelníček: snídaně - rohlík s máslem a marmeládou, svačina - broskve, oběd - koprová polévka, kynuté knedlíky s ovocem, svačina - máslo, paštika, pečivo, večeře - čočka na kyselo s párkem, okurka)

  Kometa Kometa Kometa Kometa

  pátek (6.8.2004)

  Program dne bude co nejdříve doplněn.

  (Jídelníček: snídaně - sýrová pomazánka, pečivo, svačina - ovoce, oběd - bramborová polévka, čevabčiči, opečený brambor, svačina - rohlík s pomazánkou, večeře - pizza)

  Kometa Kometa Kometa Kometa

  čtvrtek (5.8.2004)

  Program dnešního dopoledne byl malým překvapením. Přijela k nám Policie ČR a představila nám náplň své práce. Snad největší atrakcí bylo bezpochyby policejní auto. Odpoledne se narozdíl od předchozího dne vydaly na koupaliště mladší oddíly. Starší se zatím věnovali svému oddílovému programu. Den byl ukončen celotáborovým orienťákem.Pokračuje i hra CIVILIZACE. Tentokrát v trochu tajemném duchu.

  (Jídelníček: snídaně - pečivo a pažitková pomazánka, svačina - jablka, oběd - polévka krupicová s vejcem, moravský vrabec s bramborovými špalíčky, svačina - rohlík,máslo,sýr, večeře - topinky s česnekem a zeleninou)

  Kometa Kometa Kometa

  středa (4.8.2004)

  Příprava hry CIVILIZACE vrcholí. Svět byl rozdělen mezi 7 kmenů a hon za ovládnutím světa začíná. To, že to bude boj zajímavý, je už patrné z dopolední přípryvy vlajek, erbů a dalších důlěžitých státních symbolů. Některé batikované vlajky by se daly považovat i za umělecká dílka. Odpolední program byl rozdělen pro starší oddíly a mladší. Starší se vypravili na koupaliště v Meziměstí a mladší vyzkoušeli opičí dráhu.

  (Jídelníček: snídaně - pečivo a medové máslo, svačina - meloun, oběd - frankfurtská polévka a rizoto, svačina - tvarohový krém, večeře - nudle s mákem)

  Kometa Kometa

  úterý (3.8.2004)

  Úterní dopoledne bylo plné táborových dovedností - orientace mapy, busola, střelba ze vzduchovek, zdravověda, stavba ohniště a řada dalších. Odpolední příprava byla startem nejdůležitější hry celého tábora - CIVILIZACE. Kryštof Kolumbus by se asi divil:-).

  (Jídelníček: snídaně - rybičková pomazánka, svačina - rajská jablíčka a okurky, oběd - rýžová polévka, segedinský guláš s houskovým knedlíkem, svačina - műsli tyčinka, večeře - zapečené brambory s česnekem)

  Kometa Kometa Kometa Kometa

  pondělí (2.8.2004)

  Dopolední orientační běh pomohl rozdělit táborníky do skupin potřebných na zvláštní celotáborovou hru a zároveň prověřil naše znalosti v poznávání rostlin, zvířat a států. V průběhu odpoledne zbyl čas i na procházku a prohlídku okolí tábora. Vyvrcholením dne byla večerní disko párty, která roztančila celý tábor natolik, že musela být na četné žádosti dětí několikrát prodlužována.

  (Jídelníček: snídaně - chléb, máslo, rajče, svačina - meloun, oběd - kapustová polévka,rybí filé s bramborovou kaší, svačina - tvarohový a makový koláč, večeře - lečo s chlebem)

  Kometa Kometa

  neděle (1.8.2004)

  Po rozcvičce a snídani jsem si zahráli řadu sportovních her - fotbal, volejbal, stolní tenis, hra Trpaslík a Mrazík... Odpolední Broumovská Olympiáda pak prověřila šikovnost a zručnost všech dětí (viz. foto).

  (Jídelníček: snídaně - rohlík s máslem a marmeládou, svačina - broskve, oběd - nudlová polévka, slepice na paprice, svačina - rybízová buchta, večeře - krupicová kaše)

  Kometa Kometa Kometa Kometa

  sobota (31.7.2004)

  Příjezd všech dětí do tábora proběhl bez sebemenších problémů. Po slavnostním přivítání dětí následovalo rozdělení do oddílů a ubytování do chatek a srubů. Seznámení s táborem, vedoucími a ostatními spolutáborníky proběhlo u zahajovacího táboráku.

  (Jídelníček: svačina - chléb s pomazánkou, večeře - Boloňské špagety)

  Kometa Kometa

  Letní dětský tábor KOMETA 2005

  pátek (12.8.2005)

  ODJEZD! Tábor utekl jako voda a nastal čas loučení. Doufáme, že se Vašim dětem na táboře líbilo a všichni se společně sejdeme i příští rok.

  (Jídelníček: snídaně - rohlíky, máslo, pomazánka svačina - balíček na cestu (makovka, tatranky))


  KOMETA 2005


  čtvrtek (11.8.2005)

  Dnešní den už bohužel začalo balení a příprava na zítřejší odjezd. Nastal i čas na ukončení a vyhodnocení naší celotáborové hry Civilizace II. Vyvrcholením byla dražba a předání dortů jednotlivým civilizacím. Odpoledne proběhla volba Miss a Missáka letního dětského tábora KOMETA. Po volbě a krátké diskotéce se vedení našeho tábora rozloučilo se všemi dětmi a předalo jim překvapení, v podobě hodnotných dárků. Den byl zakončen ohňostrojem a stezkou odvahy.

  (Jídelníček: * snídaně - chléb, sýrová pomazánka, bílá káva * svačina - müsli tyčinka, * oběd - polévka hovězí s játrovými knedlíčky, smažený vepřový řízek, brambor, okurky, čaj, svačina - rohlík, máslo, marmeláda, večeře - opékaná uzenina na ohni, čaj)


  KOMETA 2005


  středa (10.8.2005)

  Počasí se alespoň trochu umoudřilo a tak vzhůru na výlet. Bohužel jsme letos museli pro nepřízeň počasí zrušit dvoudenní puťák, ale snad bude výlet dostatečnou náhradou. Některé oddíly se rozhodly vyrazit na obhlídku blízkého města Polička a ty zdatnější zase na delší výlet na hrad Svojanov. Večer se všichni v pořádku vrátili, ale únava byla patrná i na většině vedoucích:-).

  (Jídelníček: snídaně - rohlíky, paštika, čaj svačina - oříškové a makové rohlíčky, oběd - (výlet - oddílové vaření) svačina - makový závin, večeře - hovězí guláš, těstoviny, čaj)


  KOMETA 2005


  úterý (9.8.2005)

  Dopoledne jsme dokončovali soutěžní disciplíny, na které již v pondělí nezbyl čas. Odpoledne pak byla připravena trochu náročnější hra plná symbolů, písmen, taktizování a nakonec i hledání pokladů. Určitou hrou bylo i oddílové vaření večeře:-).

  (Jídelníček: snídaně - chléb, máslo, eidam, čaj svačina - jablka, oběd - polévka krupicová s vejci, moravský vrabec, bramborové knedlíky, zelí, čaj, svačina - (oddílové vaření), večeře - (oddílové vaření))


  KOMETA 2005


  pondělí (8.8.2005)

  Na doporučeném seznamu vybavení byla zahrnuta i maska či převlek pro děti. A dnes přišla ta pravá chvíle na jejich využití - karneval je tu! Během chvíle se všichni proměnili do podob známých postav z filmů či pohádek. Některé masky byly obzvláště zdařilé a tak si vysloužily sladkou odměnu. Každá Civilizace si pak připravila i společnou scénku za níž mohla získat další body do celkového bodování. Aby bylo bodů dostatek pro všechny, pokračoval karneval soutěžemi v maskách.

  (Jídelníček: snídaně - rohlíky, medové máslo, čaj svačina - ovoce, oběd - hrachové polévka s uzeninou, plněný paprikový lusk,rýže, čaj, svačina - rohlík, máslo, paštika, večeře - nudle s mákem, čaj)


  KOMETA 2005


  neděle (7.8.2005)

  Dopoledne se konala přehlídka plně funkčních leteckých modelů. Všechna letadla vypadala velmi realisticky a zlatým hřebem představení byl letecky souboj. Odpoledne bylo věnováno návštěvám rodinných příslušníků. Pro velký úspěch se večer táborem rozléhají tóny další diskotéky...

  (Jídelníček: snídaně - rohlíky, marmedláda, čaj svačina - meloun, oběd - hovězí vývar s nudlemi, svíčková na smetaně, houskový knedlík, čaj, svačina - houska, máslo, sýr, večeře - obložený chléb (šunka, sýr), čaj)


  KOMETA 2005


  sobota (6.8.2005)

  Ráno nás přivítalo vydatným deštěm. Dopoledne se tedy naše jídelna proměnila v kinosál. Počasí se naštěstí umoudřilo a mohla pokračovat další etapa Civilizace. Přichystali jsme 12 soutěžních disciplín, jejichž cílem bylo procvičení týmové spolupráce (lanové překážky, hlavolamy, pavučina, švihadlo atd.)

  (Jídelníček: snídaně - šunková pomazánka, chléb, čaj, svačina - broskev, oběd - česneková polévka, Zdendova pikantní pochoutka, rýže, čaj, svačina - rohlíky, sýr, večeře - krupicová kaše, čaj)


  KOMETA 2005


  pátek (5.8.2005)

  Den plný sportovních soutěží - lukostřelba, vybíjená, střelba ze vzduchovky, baseball, fotbal atd. Ani tato táborová olympiáda neunavila děti natolik, aby si na večer nevyškemraly další diskotéku.

  (Jídelníček: snídaně - rohlík, máslo, eidam, vitakáva, svačina - rajčata, oběd - polévka z vaječné jíšky, segedínský guláš, houskový knedlík, čaj, svačina - müsli tyčinka, večeře - smažený květák, brambor, zelenina, čaj)


  KOMETA 2005


  čtvrtek (4.8.2005)

  Konal se další celotáborový lov - tentokrát na "kapíky". Nevíte-li, co je kapík, zeptejte se svého dítěte:-) Večer nás navštívila známá hudební skupina "O5 & Radeček" a uspořádala pro nás exkluzivní koncert!

  (Jídelníček: snídaně - rybičková pomazánka, chléb, čaj, svačina - meloun, oběd - koprová polévka, dukátové buchtičky se šodó, čaj, svačina - kedlubna, večeře - rizoto, čaj)


  KOMETA 2005


  středa (3.8.2005)

  Hra Safari - děti vyrazily do lesa na "lov" ohrožených zvířátek a snažily se je dopravit do výkupny. Odpoledne bylo ve znamenaní další vědomostní soutěže (razítka) a večer byl zakončen diskotékou.

  (Jídelníček: snídaně - pažitková pomazánka, pečivo, čaj, svačina - meloun, oběd - rýžová polévka, uzené maso, bramborová kaše, čaj, svačina - jogurt, rohlík, večeře - topinka s ďábelskou směsí, čaj)


  KOMETA 2005


  úterý (2.8.2005)

  Dnešním dnem proběhla celotáborová společenská hra "Obálky", jejímž cílem bylo lepší vzájemné seznámení táborníků z různých oddílů. Následovala vědomostní soutěž v rámci Civilizace.

  (Jídelníček: snídaně - vaječná pomazánka, chléb, čaj, svačina - pomeranč, oběd - polévka frankfurtská s bramborem, vepřové po italsku, špageti, čaj, svačina - koláče, večeře - opečené brambory s česnekem a cibulí, podmáslí)


  KOMETA 2005


  pondělí (1.8.2005)

  Počasí nám stále přeje. Dnešním dnem začíná celotáborová hra - Civilizace II.

  (Jídelníček: snídaně - medové máslo, rohlíky, čaj, svačina - meloun, oběd - polévka slepičí s nudlemi, kuře na paprice, houskový knedlík, čaj, svačina - rohlík, máslo, marmeláda, večeře - lečo s uzeninou, chléb, čaj)


  KOMETA 2005


  neděle (31.7.2005)

  Neděle byla opět ve znamení horkého letního dne. Dopoledne si děti mohly vyzkoušet řadu soutěžních disciplín (např.střelba z luku, slalom na koloběžkách, atd.). Odpoledne přišel na řadu opět náš bazén a soutěžní hra, při které si děti mohly procvičit paměť nad citáty slavných nebo úryvky z pohádek.

  (Jídelníček: snídaně - paštiková pomazánka, pečivo, čaj, svačina - meloun, oběd - polévka s drožďovými knedlíčky, rybí filé, brambor, okurkový salát, svačina - makovka, večeře - domácí buchty, čaj)


  KOMETA 2005


  sobota (30.7.2005)

  Příjezd všech dětí do tábora proběhl bez sebemenších problémů. Díky bazénu jsme zvládli i úmorné horko. Seznámení s táborem, vedoucími a ostatními spolutáborníky proběhlo u zahajovacího táboráku. V noci se nad táborem přehnala silná bouřka, která naštěstí nezanechala žádné škody.

  (Jídelníček: oběd - čevabčiči, brambor, čaj, večeře - gulášová polévka, chléb)

  KOMETA 2005  Letní dětský tábor KOMETA 2006

  **10.9.2006**
 • Postrádá Vaše dítko po táboře nějakou součást oblečení? Zkontrolujte si fotografie zapomenutých věcí!


 • sobota (26.8.2006)

  Balíme!!! Letní dětský tábor KOMETA 2006 byl úspěšně ukončen. Doufáme, že se dětem u nás líbilo a společně se setkáme příští rok!

  (Jídelníček: snídaně - chléb, máslo, sýr, rajče, čaj, tatranky na cestu)

  KOMETA 2006

  pátek (25.8.2006)

  Tábor se už bohužel blíží ke svému konci. Dopoledne děti ještě odehrály Hagridovu hru, ale také nastalo balení a uklízení. Po obědě proběhlo vyhodnocení nejsympatičtějšího táborníka a nejsympatičtější tábornice tábora KOMETA a večer už dlouhoočekávaná stezka odvahy:-).

  (Jídelníček: snídaně - rohlíky s marmeládou, čaj, svačina - jogurt, oběd - hovězí vývar s játrovými knedlíčky, pečená sekaná, bramborová kaše, okurka, čaj, svačina - chléb s pomazánkovým máslem a zeleninou, večeře - opékaná uzenina na ohni, čaj, večeře II - jogurt)

  KOMETA 2006

  čtvrtek (24.8.2006)

  Během dopoledne děti dokončily středeční pracovní dílny a v průběhu dopoledne stihly i odehrát turnaj v deskových hrách. Po obědě začalo odpoledne s programem a vyhodnocením nejsympatičtější dívky a nejsympatičtějšího chlapce tábora KOMETA.Odpolední program se protáhl až do večera a samotné vyhodnocení proběhlo těsně před večerkou.

  (Jídelníček: snídaně - vánočka s rozinkami a ořechy, kakao nebo čaj, svačina - Müsli tyčka, oběd - slepičí vývar se zeleninou a vajíčkem, smažený vepřový řízek, bramborová kaše, okurka, čaj, svačina - jogurt, večeře - krupicová kaše s grankem, čaj, večeře II - chléb s máslem a paštikou nebo jogurt)

  KOMETA 2006

  středa (23.8.2006)

  Dopoledne si děti zahrály na burzovní makléře při hře burza, následovalo hromadná očista a sprchování. Odpoledne byly na programu pracovní dílny a děti si mohly vyzkoušet postupy batikování, savování, malování na dřevo a výrobu panenky z vařečky. Večer bylo vyhlášeno sportovní soupeření mezi vedoucími a dětmi.

  (Jídelníček: snídaně - koláče s makem, marmeládou a tvarohem, čaj, svačina - banány, oběd - hrachová polévka s uzeninou, francouzské brambory, čaj, svačina - chléb s máslem, rajče, večeře - špagety s masovou směsí, čaj)

  KOMETA 2006

  úterý (22.8.2006)

  Ranní deštivou přeháňku jsme využili k odehrání šifrovací křížovky se vzkazem pro celotáborovou hru a následně dokončili rozehrané sportovní turnaje. Odpoledne děti lovily pitíčka v lese a den byl zakončen zabavným večerem s hudbou.

  (Jídelníček: snídaně - bulka s medovým máslem, bílá káva nebo čaj, svačina - jogurt, oběd - krupicová polévka se zeleninou a vejcem, paprikový lusk s rajskou omáčkou, brambor, čaj, svačina - oplatek, večeře - bramborový guláš s uzeninou, čaj)

  KOMETA 2006

  pondělí (21.8.2006)

  Den ve znamení výletu do Poličky a exkurze u hasičského sboru v Poličce. Počasí naštěstí vyšlo a tak se i výlet vydařil.

  (Jídelníček: snídaně - rohlík s máslem, salámem nebo sýrem, čaj, svačiny a oběd individuální dle oddílů, večeře - masová směs s rýží, čaj)

  KOMETA 2006

  neděle (20.8.2006)

  Dnešní den je pro děti odpočinkový, protože nás čekájí návštěvy rodičů. Dopoledne jsme ale ještě stihli turnaj ve vybíjené a navečer se děti začaly připravovat na zítřejší výlet do Poličky.

  (Jídelníček: snídaně - chléb, pomazánkové máslo, kakao, svačina - Müsli tyčka, oběd - zeleninová polévka, svíčková na smetaně, houskový knedlík, čaj, svačina - jogurt, večeře - obložený chléb s vaječnou omeletou a zeleninou, čaj)


  sobota (19.8.2006)

  Sluníčko svítí a tak hurá do lesa na lov zvířátek:-). Protože bylo dnešní den opravdu nádherné počasí, užily si děti i bazénu. Odpoledne dokonce proběhla v bazénu i hra - vodníkovy dušičky. Den byl zakončen táborákem.

  (Jídelníček: snídaně - rohlík, máslo, vajíčko na tvrdo, čaj, svačina - chléb s paštikou, oběd - česnečka, čína s rýží, rajče, čaj, svačina - chléb s tvarohovou pomazánkou, večeře - nudle s mákem, čaj)

  KOMETA 2006

  pátek (18.8.2006)

  Od rána panovala trochu zachmuřené počasí, ale to nebránilo k další etapě detektivního pátrání. Nejdříve hra s šifrovanou zprávou pro detektivy a poté orientační běh s otázkami. Odpoledne vylezlo sluníčko a tak došlo i na koupání otužilců. Večer pak proběhla diskotéka s překvapením - s free styl show.

  (Jídelníček: snídaně - chléb, máslo, marmeláda, čaj, svačina - jogurt, oběd - polévka s vaječnou jíškou, pečené kuře s rýží, čaj, svačina - chléb se sýrem, okurka, večeře - smažený květák, bramborová kaše, čaj)

  KOMETA 2006

  čtvrtek (17.8.2006)

  Počasí je super a tak můžeme celý denní program ponechat venku. Dopolední hru odhady vystřídala po obědě procházka po okolí a procvičení táborových dovedností. Odpoledne si děti trochu zasportovaly a večer jsme si společně zazpívali při kytaře u táboráku.

  (Jídelníček: snídaně - rohlíky, paštiková pomazánka, čaj, svačina - jogurt, oběd - slepičí vývar s nudlemi, dukátové buchtičky se šodó, čaj, svačina - medový perník, večeře - rizoto, čaj)

  KOMETA 2006

  středa (16.8.2006)

  Již od samotného rána svítilo sluníčko a vytáhlo děti ze spacáků. Když bylo tak krásné počasí, neváhali jsme vyrazit do lesa. Děti se rozdělily na dvě skupiny, přičemž jedna sledovala druhou po vyznačené trase. Po obědě děti "naskákaly" do sprch a pořádně se "vymydlily". Následovalo odpoledne sportovních her a navečer vedoucí seznámili táborníky se základními táborovými dovednostmi.

  (Jídelníček: snídaně - makovka, kakao, svačina - Müsli tyčka, oběd - rýžová polévka, segedínský guláš, knedlík, čaj, svačina - zelenina, večeře - pizza, čaj)

  KOMETA 2006

  úterý (15.8.2006)

  Ráno a dopoledne nám počasí příliš nepřálo, ale i přes vytrvalý déšť si "detektivové" vytvořili své odznaky. Po výborném obědě se uskutečnil turnaj ve stolním tenise a stolním fotbálku. Na večer je pro děti připravena první piškotéká...ehm, tedy vlastně diskotéka:-).

  (Jídelníček: snídaně - vajíčková pomazánka, chléb, čaj, svačina - kobliha s marmeládou, oběd - slepičí vývar s nudlemi, přírodní řízek s bramborem, čaj, svačina - chléb s máslem, okurka, rajče, večeře - zapečené těstoviny, čaj)

  KOMETA 2006

  pondělí (14.8.2006)

  Dopolední program byl poměrně náročný. Nejdříve Hagridova hra, následovala hra seznamka a nakonec turnaj v házené mezi detektivními kancelařemi. Po obědě se turnaj dokončil a odstartovala celotáborová hra. Nyní už je možné prozradit, že si hrajeme na detektivy a luštíme složitou detektivní záhadu:-). První důležitá část celotáborovky se uskutečnila v podvečer. Děti hledaly hroby starých detektivů a získaly důležitou pomůcku - mapu.

  (Jídelníček: snídaně - medové máslo, pečivo, čaj, svačina - rajčata, oběd - frankfurtská polévka s uzeninou, špagety s masovou směsí, čaj, svačina - okurka, večeře - krupicová kaše s grankem, čaj)

  KOMETA 2006


  neděle (13.8.2006)

  Ráno nás přivítal déšť, ale brzy se obloha vyčistila a v poledne i vysvitlo sluníčko. Dopoledne děti hrály seznamovací hry a odpoledne měřily své síly při sportovních disciplínách. Den byl zakončen táborákem a oblíbenou hrou šateček (Kdo nezná, ať se pak zeptá svých dětí:-)).

  (Jídelníček: snídaně - rohlík s máslem a marmeládou, čaj, svačina - broskev, oběd - bramborová polévka, rybí filé, bramborová kaše, čaj, svačina - jogurt, večeře - zapečené brambory s česnekem a cibulí, čaj)

  KOMETA 2006


  sobota (12.8.2006)

  Děti z předchozího turnusu sice již odjely, ale tábor prázdný nezůstal dlouho. Po pár hodinách začali přijíždět noví táborníci. Opět všechny přivítal déšť, ale snad bude počasí milostivější než předchozí týden.

  (Jídelníček: večeře - zeleninová polévka, čevabčiči, brambor, čaj)


  *****

  sobota (12.8.2006)

  Odjíždíme!!! Nastal čas loučení a odjezdů. Doufáme, že se i přes nepřízeň počasí dětem na táboře líbilo a příští rok se všichni zase sejdeme na stejném místě.

  (Jídelníček: snídaně - paštiková pomazánka, pečivo, čaj)  pátek (11.8.2006)

  Konec tábora se rychle blíží a před námi je poslední den. Počasí se umoudřilo a tak využíváme každé minutky. Dopoledne proběhlo poslední získávání indicií a po obědě zábavné odpoledne při volbě nejsymptatičtější táborníce a táborníka. Po té hned následovalo ukončení celotáborové hry, vyhodnocení tábora a malé rozloučení s dětmi v podobě pěkných dárečků:-). Na pozdní večer pak byla připravena dlouho očekávaná stezka odvahy.

  (Jídelníček: snídaně - pomazánka, chléb, čaj, svačina - ovoce, oběd - polévka frankfurtská, domácí buchty s mákem, tvarohem a povidly, čaj, svačina - jogurt, rohlík, večeře - opekání na ohni)

  KOMETA 2006


  čtvrtek (10.8.2006)

  Ubíhají poslední dny tábora a tak dnes odstartovala velká show - karneval:-). Během chvíle se v táboře zčista jasna objevila řada pohádkových bytostí a dalších zajímavých postaviček. Odpoledne si všichni zpříjemnili při soutěžích v pohádkovém lese a večer pokračoval ... to je vlastně teď jestě tajemství:-).

  (Jídelníček: snídaně - rybičková pomazánka, chléb, čaj, svačina - zelenina, oběd - květáková polévka, smažený vepřový řízek, bramborová kaše, čaj, svačina - ovoce, večeře - pizza, čaj)

  KOMETA 2006


  středa (9.8.2006)

  Hurá!!! Počasí se umoudřilo a tak mohly děti vyrazit na výlety a puťáky. Cílem byla místa jako Polička, Bystré, Toulovcovy maštale a další.

  (Jídelníček: snídaně - koláčky s mákem a marmeládou, ostatní jídelníček individuální dle jednotlivých oddílů)

  KOMETA 2006


  úterý (8.8.2006)

  Dnešní den začal stejně jako dny předchozí ... deštěm. Pro děti byl tedy připraven program ve vnitřních prostorách a odehrály hru burza. Odpoledne nás na několik hodin opustil déšť a tak proběhla venkovní hra "safari" při které se proběhli děti i vedoucí:-). Navečer předvedli své umění dobrovolní hasiči z Vojtěchova.

  (Jídelníček: snídaně - rohlíky s máslem a se sýrem, čaj, svačina - ovoce, oběd - polévka hovězí s játrovými knedlíčky, dukátové buchtičky, čaj, svačina - jogurt, rohlík, večeře - buřtguláš, chléb, rohlíky, čaj)

  KOMETA 2006


  pondělí (7.8.2006)

  Dnešní den opět ve znamení deště:-(. Celý den prší, prší a jen prší. Celodenní program je přizpůsoben počasí a tak většinu času děti tráví ve společenské místnosti nebo jídelně. Dopoledne děti sbíraly další indicie do celotáborové hry a poté vyslechly zajímavou přednášku od profesionálních hasičů. Odpolední hra byla opět ovlivněna deštěm, ale úspěšně se ji podařilo dokončit.

  (Jídelníček: snídaně - koláčky s makem a marmeládou, čaj, svačina - ovoce, oběd - hrachová polévka s uzeninou, zapečené filé s vejcem a sýrem, bramborová kaše, čaj, svačina - zelenina, večeře - rýžový nákyp s meruňkami)

  KOMETA 2006


  nedelě (6.8.2006)

  Chvilkové dopolední počasí bez deště jsme využili k odehrání další hry v lese. Děti hledaly zatouláne krabičky s džusem. Po výborném obědě pak následovaly návštěvy rodičů a večer program v jídelně. Počasí totiž opět ukázalo jak moc umí být nepřijemné.

  (Jídelníček: snídaně - chléb s marmeládou, čaj, svačina - zelenina, oběd - polévka krupicová s vejcem, svíčková na smetaně, houskový knedlík, čaj, svačina - ovoce, večeře - obložený chléb)  sobota (5.8.2006)

  Prší, prší, jen se leje... To bohužel není jen dětská říkanka, ale aktuální stav počasí:-(. Počasí nám nepřeje a narušilo denní program. Snažíme se sice volit náhradní řešení a zabavit děti v rámci oddílu,ale všichni si přejeme sluníčko.

  (Jídelníček: snídaně - makovka, čaj, svačina - chléb, máslo, salám, oběd - polévka česnečka se sýrem, játra na cibulce, rýže, čaj, svačina - housky s marmeládou, večeře - nudle s mákem a cukrem)

  KOMETA 2006


  pátek (4.8.2006)

  Počasí se nám bohužel výrazně pokazilo a tak musíme upravit i program dne. Dopoledne proběhlo denní vyhodnocení celotáborové hry a odpoledne si děti připravily několik zajímavých scének na téma reklamy:-).

  (Jídelníček: snídaně - vánočka, čaj, svačina - vypuštěna z důvodu pozdějšího budíčku, oběd - polévka z vaječné jíšky, segedínský guláš, houskový knedlík, čaj, svačina - chléb, sýr, rajče, večeře - lečo, chléb)

  KOMETA 2006


  čtvrtek (3.8.2006)

  Ráno nás přivítala zachmuřená obloha, ale i přesto se podařilo úspěšně odehrát hru v lese. Odpoledne už ale bohužel přišel vydatný dešť a program musel být upraven - nejdříve tajemné příběhy a večer diskotéka.

  (Jídelníček: snídaně - rohlíky, salámová pomazánka, čaj, svačina - jogurt, oběd - uzená polévka s rýží, smažený květák, brambor, čaj, svačina - koláče, večeře - těstoviny se smetanovou omáčkou a vepřovým masem na žampiónech)

  KOMETA 2006


  středa (2.8.2006)

  Počasí se umoudřilo a tak jsme během dopoledne úspěšně dokončili úterní hry bez hranic. Odpoledne si děti ve hře Seznamka prověřily, jak dobře znají své kamarády. Denní program byl zakončen zpěvem u táborového ohně.

  (Jídelníček: snídaně - chleb s paštikovou pomazánkou, čaj, svačina - ovoce, oběd - nudlová polévka,paprikový lusk, rajská omáčka, rýže, svačina - chléb, máslo, sýr, večeře - zapečené brambory s cibulí a česnekem)

  KOMETA 2006


  úterý (1.8.2006)

  Dopolední úkol splněn - mapa nalezena. Odpolední "hry bez hranic" byly bohužel přerušeny deštěm, ale vše jistě během zítřka dokončíme. Večer patřil táborové diskotéce:-).

  (Jídelníček: snídaně - chleb se šunkovým salámem, čaj, svačina - ovoce, oběd - bramborová polévka,moravský vrabec se zelím a houskovým knedlíkem, svačina - chléb, máslo, okurka, večeře - kuřecí rizoto)

  KOMETA 2006


  pondělí (31.7.2006)

  Dopoledne patřilo rozdělení dětí do oddílů pro celotáborovou hru a výroba erbů a průkazek. Po obědě dopřálo počasí koupání a děti rády využily osvěžující vody v bazénu. Večer děti vstoupily do jiného století a celotáborová hra byla odstartována.

  (Jídelníček: snídaně - medové máslo, rohlík, čaj, svačina - ovoce, oběd - kapustová polévka,pečené kuřecí stehno, bramborová kaše, svačina - banán, večeře - krupicová kaše)

  KOMETA 2006

  neděle (30.7.2006)

  Den oddíly zahájily rozcvičkou, kterou začal příjemný slunečný den. Následovalo sportovní dopoledne, zakončené výborným obědem. Po odpoledním koupání se děti zapojily do soutěží, které prověřily jejich fyzické schopnosti a vědomosti. Den jsme zakončili táborákem.

  (Jídelníček: snídaně - vajíčková pomazánka, pečivo, čaj, svačina - makovka, oběd - kuřecí polévka s nudlemi, čevabčiči, brambor, svačina - nektarinka, večeře - špagety s masovou směsí a sýrem)

  KOMETA 2006

  sobota (29.7.2006)

  Příjezd účastníků tábora sice doprovázel déšť, ale bezproblémový začátek tábora to nepřekazilo. Děti se zabydlely v chatkách a rychle si našly nové kamarády.

  (Jídelníček: večeře - guláš "Balda", chléb)

  KOMETA 2006

  webmaster web & design - © 2003 Studio N